Sto let Československého autoklubu pro Moravu a Slezsko

Československý automobilový klub pro Moravu a Slezsko pořádá v sobotu 6. května 2023 výlet historických automobilů a motocyklů Moravským krasem u příležitosti sta let od založení. Podobně jako tomu bylo v roce 1923: „Společenské a sportovní aktivity ČAMS byly od začátku velmi intenzivní, již 16. 5. 1923 se konala přednáška o Moravském krasu (dr. Absolon), na kterou navazovala první společná vyjížďka členů klubu na Macochu.“ (viz Motor Journal 2023/02). Součástí sobotní akce budou přednášky o vzniku ČAMS a o Moravském krasu. Začátek u Technického muzea v Brně. V Kotvrdovicích na letišti plánujeme piknik, přivezte si deky a něco k zakousnutí (bábovku, štrůdl…). Další cesta dál bude dobrovolná do Unína, kde připraví Eda Smatana tradiční pohoštění.
 
Na Výlet vás za ČAMS zve Karel Kupka
 
Program – sobota 6. května 2023
9 hodin – sraz u Technického muzea v Brně uvítání, rozprava.
10 hodin – odjezd směr Macocha.
11 hodin – horní parkoviště Macocha – přednáška o Absolonovi a o Moravském krasu.
12 hodin – odjezd Drahanskou vrchovinou směr Vysočany, Rozstání a Kotvrdovice.
12.30 hodin – piknik na letišti Kotvrdovice, pár slov o založení ČAMS od Sylvie Zouharové Dykové. Také piknik na trávě a něco, co jste přivezli k zakousnutí + kafíčko (nápoje půjdou koupit na místě u okýnka). Společná fotografie.
14 hodin odjezd buď dobrovolný nebo společný směr Unín, vojenský areál Edy Smetany.
14.45 hodin – příjezd do Unína. Zde volná i organizovaná zábava, jídlo a pití. Možnost přespání na vojenských postelích (musíte si vzít vlastní spacáky).
 
Startovné dobrovolné, kdo bude mít zájem, bude k dispozici vzpomínkový mosazný štítek 6 x 4 cm za 200  Kč. Je potřeba si ho předem objednat.

Objednávky pro štítky jsou ukončeny.

Trasa výletu


Partneři akce

Podobné příspěvky