Souboj klasické DRM s DTM ve Spielbergu

Text a foto: Roman Klemm

Krásnému poli čtyř desítek vozů (!) „Zlaté éry DRM a DTM“ vládl v sobotu senzační Zakspeed-Capri-Turbo připarvený a pilotovaný bývalým jezdcem „Poháru Míru a přátelství“ Peterm Mückem. V neděli se za Mückeho výpadku prosadilnovější Audi A4 Stefana Ruppa.

Vůz, se kterým se Erich Zakowski roku 1980 v tehdy ještě našlapané DRM postaral o kontroverzi (zadní spoiler) a který Klaus Ludwig dovezl k pěti triumfům, má tým techniků kolem Petera a syna Stefana Mückeho stále lépe „v malíčku“. Pryč jsou doby, kdy toto přeplňované monstrum vydrželo jen několik kol. K rychlosti vozu se nyní přidala i spolehlivost a Mücke s ním bez slitování bije konkurenci. V sobotním závodě dojel ve stejném kole jen relativně moderní DTM-Audi A4 Stefana Ruppa, což v zásadě dobře vystihlo dějiny DRM-DTM: DRM a jejím přeplňovaným siluetám se už ani později vzkvétající DTM nevyrovnala… Třetí dojel „profík“ Sebastian Asch na Fordu Sierra RS500, který připravuje (jako Mückeové) společně s otcem, legendou DTM Rolandem.

„Nevím. Když bude mít chuť, tak ho nechám jet i v neděli,“ odpověděl Stefan Mücke na otázku, zda v neděli pojede s neporazitelným Zakspeed-Caprim on, nebo zase „Papa“. Táta možná chuť měl, nechtělo se ale vozu, který se – stejně tak jako podobný vůz Rakušana Petrakovitse – na startu neobjevil. Stefan Rupp tedy měl volnou cestu k vítězství před Rolandem Aschem – dalším z velkých otců, který „měl chuť“ – a k tomu i auto.

Výsledek sobota:
1. Peter Mucke, Zakspeed-Ford Capri Turbo
2. Stefan Rupp, Audi A4 DTM
3. Sebastian Asch, Ford Sierra RS500
4. Erich Petrakovits, Zakspeed-Ford Capri Turbo
5. Peter Rikli, Honda Accord Euro
6. Markus Reich, Audi A4 STW

Výsledek neděle:
1. Stefan Rupp, Audi A4 DTM
2. Roland Asch, Ford Sierra RS500
3. Leonard Batenburg, BMW M3
4. Markus Reich, Audi A4 STW
5. James Everard, BMW M3
6. Franz Straub, De Tomaso Pantera

Podobné příspěvky