Informace pro účastníky

Pojedou se krátké jízdy (cca 13 minut) na uzavřené trati. Nebude se měřit čas a nebudou se vyhlašovat vítězové. Každý ůčastník pojede čtyři jízdy – dvě v sobotu a dvě v neděli. Areál bude pro účastníky připraven od pátku 22. 6. od 12 hodin. Poslední jízdy předpokládáme v neděli 24. 6. kolem 17 hodiny. V areálu lze přespat do pondělí. Jezdci se prokáží platným řidičským průkazem, není potřeba závodních licencí. Vozidla nemusí mít technické průkazy. Musí být v dobrém technickém stavu a majitel je za tento tento stav zodpovědný. Každý stroj musí projít technickou přejímkou. Zde mu bude vylepeno startovní číslo. Pro jezdce bude nachystáno depo na volné ploše A.
[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Button_Widget“][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Button_Widget“][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Button_Widget“][/siteorigin_widget]

Vlajky pro jezdce

Žlutá vlajka

Pozor

Signalizuje nebezpečí na trati, mává se s ní na stanovišti před nebezpečím. Zakazuje předjíždění a jezdci by měli zpomalit. Používá se také při zahřívacím kole, kde se jí mává na všech stanovištích podél trati.

Zelená vlajka

Trať volná

Mává se s ní na stanovišti, od kterého již nebezpečí nehrozí, ruší důsledky žluté vlajky, která však musí být vyvěšena dříve než zelená. Používá se také na startu k signalizaci do depa, že mohou být jezdci vpuštěni na trať.

Žlutá vlajka se svislými červenými pruhy

Zhoršený stav trati

Vyvěšuje se na stanovišti, po kterém následuje někde na trati zhoršená přilnavost (olej, kaluže, …). Pokud začíná pršet, vyvěšuje se tato vlajka a traťový komisař ukazuje prstem na oblohu.

Červená vlajka

Zastavení závodu

Vyvěšuje ji ředitel závodu a poté traťoví komisaři, znamená zastavení závodu. Jezdci musí okamžitě přestat závodit a musí se připravit na zastavení.