Dámy ve formulích

Závody formulových vozů jsou pouze zdánlivě určeny pouze mužům. Již tento víkend předvedou své jezdecké umění dvě dámy s vozy formule Škoda na brněnském výstavišti. Na akci Brno Revival Mezi pavilony se ve dnech 15. a 16. července představí Markéta Profeldová a Kateřina Trojanová.

 

Markéta Profeldová je zkušenou pilotkou mnoha historických vozidel. Pravidelně usedá za volant vozů bugatti nebo jaguar SS z rodinné sbírky, ale na letošní Brno Revival Mezi pavilony přiveze oblíbenou formuli MTX 1-01.

Stejný vůz vyrobený v Metalexu v roce 1970 představí také druhá dáma Kateřina Trojanová. Jméno Trojan znají především milovníci rallye. V devadesátých letech patřil Karel Trojan k nejrychlejším jezdcům na domácích tratích a závodnickou krev v sobě mají i oba jeho potomci. Syn Karel i dcera Kateřina šli úspěšně v otcových stopách a stali se také velmi úspěšnými jezdci rallye. Mezi největší úspěchy Kateřiny Trojanové patří vítězství ve třídě N3 v Rallye Český Krumlov a na Barum Rallye v roce 2005. V současné době upřednostňuje rodinu a závodnickou kombinézu obléká jen při svátečních příležitostech. Brno Revival Mezi pavilony je samozřejmě svátkem všech zapálených motoristů a Kateřina se svou formulí zde nemůže chybět.

Markéta Profeldová absolvovala v červnu 2017 jízdu Praha–Bratislava–Praha s automobilem Nostalgic Edition Bugatti 35A

Podobné příspěvky