Jízda Amose Krejčího

V pátek 4. července projedou vozy závodící na Brno Grand Prix Revival částí původního Masarykova okruhu až na Náměstí Svobody v Brně, kde budou vystaveny pro fanoušky. Jízdu organizátoři z Československého automobilového klubu pro Moravu a Slezsko a Automotodromu Brno věnovali Amosi Krejčímu, motoristickému novináři, který svůj život spojil právě s Masarykovým okruhem. Od náhlého skonu Amose Krejčího uplynou 4. července přesně dva roky.
Vozy budou vystaveny na několik desítek minut od 19.45 na Náměstí Svobody v Brně, kam přijedou trasou přes Žebětín, Farinovu zatáčku, Kohoutovice a křižovatku Hlinky. Veřejnost tak může kolonu vidět i na slavných místech původní závodní trati. „Především průjezd kolony Farinovou zatáčkou bude bezpochyby úžasným zážitkem a vzpomínkou na doby, kdy se na trati skutečně závodilo,“ radí fanouškům pořadatel Karel Kupka, kam se jít na kolonu historických vozů podívat.

Přijďte v pátek 4. 7. 2014 v 18 hodin odhalit pomník Amosovi Krejčímu do Farinovy zatáčky. Po 19 hodině kolem projede kolona závodních vozidel směrem na Náměstí Svobody a potom kolem 20.30 by se měly stroje vracet zpět na okruh.mapa na Mapy.cz

Amos Krejčí
26. 11. 1945 – 4. 7. 2012

V těchto dnech si připomínáme dva roky od chvíle, kdy tento svět opustil novinář a motoristický nadšenec Amos Krejčí.
Řada sportovních novinářů v době před nástupem internetových vyhledávačů řešila svůj informační deficit prostým způsobem – voláním Amosovi. Ten nosil motoristickou historii v hlavě a nikdy neměl problém se o svoje znalosti podělit. Měl dar od Boha, že uměl o motorismu psát způsobem nejen fakticky správným, ale i poutavým a čtivým.
Amos byl znalý všech motoristických disciplín. Silnice, terén, auta, motocykly, sajdkáry atd. Jeho srdeční záležitostí ale byl Masarykův okruh. Nejprve ten starý, po roce 1987 pak nový automotodrom na Kývalce.
Býval to typický obrázek – Amos v tiskovém středisku ťuká do psacího stroje, obklopen tzv. „amosovkami“, což byla děvčata, která Amos přivedl k zajišťování organizace a chodu tiskového střediska. Mnohé z nich na těchto místech potkáte dodnes. Amos Krejčí byl respektovanou personou mezi závodníky několika generací, od starých mistrů (např. Sira Jackieho Stewarta) po mladé pušky typu Karla Haniky jr. I o nich psával do občasníku příznačně pojmenovaného Masec.
Po odchodu z automotodromu zakotvil Amos v agentuře Forsage, kde spolupracoval na organizaci jejich akcí. Život Amose Krejčího byl celý naplněn motorismem. V pátek jsme na Amose vzpomněli jízdou závodních vozidel do centra Brna.