Thalhammerův Manx opět v Brně

Slavný rakouský závodník Rudolf Thalhammer si v červenci 1961 koupil Norton Manx 30M a poprvé s ním jel 27. srpna toho roku na Velké ceně v Brně. Bylo to také poprvé, kdy Thalhammer jel mezinárodní závod v kategorii 500 ccm a hned si dojel pro první vítězství. Na druhém místě byl František Šťastný a třetí dojel Jack Findlay. Thalhammer navíc zajel nový rekord na jedno kolo a překonal tak rok starý rekord Gary Hockinga s MV Augustou. Startoval také v kategorii do 350 ccm, kde dojel druhý za Františkem Šťastným, který při startu ztratil sedlo a celý závod odjel sedíc přímo na trubkách rámu.

Norton Manx 30M se kterým jezdil Rudi Thalhammer přiveze na Brno Grand Prix Revival jeho současný majitel Roland Grossbichler, předseda rakouského klubu majitelů motocyklů Norton a častý účastník závodů Brno-Soběšice.