Zdravice primátora statutárního města Brna

Vážené dámy, vážení pánové,

vidět krásné auto v pohybu je takřka estetický zážitek. Jeho design, zvuk, který vydává, vůně oleje a benzinu, síla, jež se schovává pod jeho kapotou, to všechno dává dohromady dojem, který dokáže uchvátit většinu z nás. Ne nadarmo se auto stalo znakem prestiže či dokonce vyjádřením osobnosti svého majitele. Fanoušci stejných typů aut a motocyklů pořádají srazy, kde skrz svoji vášeň nacházejí nové přátele. Motorismus se ve dvacátém století zkrátka stal fenoménem, jenž spojuje lidi napříč celým světem.

Stejně jako u vína, obrazu z osmnáctého století nebo historické pušky i zde platí, že krásu starého auta nelze změřit nebo vyčíslit; můžete si ji pouze vychutnat. Spoustu takových příležitostí vám nabídne letošní ročník festivalu rychlosti Brno Revival. Můžete se těšit na bohatý program, v němž budou prim hrát pochopitelně veterány. Jestli si budete chtít odnést kus historie s sebou domů, zastavte se třeba na burze, kde jistě najdete řadu zajímavých starožitností či sběratelských kousků.

A pokud budete mít chuť vaše motoristické zážitky proložit něčím trošku jiným, zanořte se do uliček města Brna. Můžete navštívit místní muzea a galerie, najíst se v některé z našich výborně hodnocených restaurací či strávit večer v jednom z mnoha brněnských klubů. Uvidíte, že po takových zážitcích se k nám budete rádi vracet.

Přeji vám hodně úspěchů do budoucna.

Petr Vokřál

Podobné příspěvky