Jeďte na Revival historickou linkou

Dopravní podnik města Brna je oficiální dopravce Revivalu. Na akci připravil dvě atrakce – první je možnost příjezdu historickou linkou a druhou pivní pub.

Pravidelná historická tramvajová linka, jejíž sezóna letos začíná právě 23. 6., bude prodloužena ze své běžné konečné na Mendlově náměstí až před hlavní bránu výstaviště, aby se tak návštěvníci Revivalu mohli na akci dopravit stylově. Linka bude vyjíždět vždy v ##:34 od Výstaviště směr město. Objede historické centrum a končí na Komenského náměstí.
Z Komenského náměstí směr Výstaviště bude vyjíždět nejspíše v ##:06, z České ##:08, z nádraží ##:12 (záleží to na výlukách).
Očekáváme nasazení tzv. „Dřeváku“, čili vozu z roku 1941.Kromě tramvajové linky jede okolo výstaviště i trolejbusová historická linka, tu nebylo třeba prodlužovat — ta směřuje do Pisárek, Jundrova a Komína, tedy spíše vyhlídkovou trasou podél Svratky. Tady se očekává nasazení  „historických vozů“ z 60 let (9Tr).
Na obou linkách platí obyčejné jízdné, takže cestující si nemusí kupovat žádné speciální lístky, žádné příplatky. Vzhledem k charakteristice vozidel nelze převážet kočárky, velká zavazadla nebo invalidní vozíky…

Šalina Pub bude zaparkována v areálu a lze využít jejich služeb.

 

Podobné příspěvky